+387 61 369 203 | udbuzim@gmail.com
Aktivnosti

MOOSI USK: Održan trening o medijskoj pismenosti za organizacije osoba sa invaliditetom u USK

 

01.04.2026 19:32
Slika
 
Dana 31.03.2026. godine u hotelu Hotel Emporium u Bihaću održan je trening na temu „Medijska pismenost za unapređenje vidljivosti i prava osoba sa invaliditetom“, koji je organizovala Misija OSCE-a u Bosni i Hercegovini za predstavnike Mreže organizacija osoba sa invaliditetom Unsko-sanskog kantona.

Tokom treninga učesnici su kroz interaktivne sesije i praktične vježbe imali priliku unaprijediti znanja o ulozi medija i društvenih mreža u zagovaranju prava osoba sa invaliditetom, pristupu informacijama, etičkom izvještavanju, prepoznavanju dezinformacija, prijavljivanju problematičnih sadržaja te zaštiti ličnih podataka.

Poseban fokus stavljen je na važnost kvalitetne komunikacije sa medijima i javnošću, kako bi organizacije osoba sa invaliditetom bile vidljivije, a njihovi problemi i potrebe prepoznatiji u društvu.
Predstavnici organizacija istakli su da su ovakvi treninzi izuzetno korisni jer doprinose jačanju kapaciteta organizacija, boljoj promociji njihovih aktivnosti i efikasnijem zagovaranju prava osoba sa invaliditetom.

Ovaj trening dio je planirane saradnje Mreže organizacija osoba sa invaliditetom USK i Misija OSCE-a u Bosni i Hercegovini za 2026. godinu, s ciljem jačanja kapaciteta i vidljivosti organizacija osoba sa invaliditetom.
0 0

Anketa

Da li ste zadovoljni sa procedurom pribavljanja ortopedskih pomagala u USK-a?