Učešće na dnevnom šahovskom turniru u Mrkonjić Gradu

Odličan nastup igrača Šahovske sekcije Udruženja distrofičara Bužim

18.10.2021 15:55
Slika

Dana 17.10.2021. godine, Udruženje distrofičara Bužim je organizovalo učešće igrača Šahovske sekcije na 2. Oktobarskom šahovskom turniru koji je održan u Mrkonjić gradu. Na ovom turniru je učešće uzelo ukupno 48. igrača iz čitave BiH i nekoliko drugih zemalja. Turnir se igrao 9. kola sa tempom igre od 12. minuta po igraču za cijelu partiju.

U ovu aktivnost su bile uključene ukupno četiri osobe, a osnovni cilj aktivnosti je bio nastavak podrške igračima Šahovske sekcije i njihovo osnaživanje kroz stjecanje novog takmičarskog isustva.

U izuzetno jakoj konkurenciji, naši igrači su prikazali veoma dobru igru i ostvarili odlične rezultate. U konačnom poretku, nakon odigranih 9. kola, najbolji naš igrač je zauzeo odlično 5. mjesto, te osvojio novčanu nagradu i diplomu. Prvo mjesto na turniru je zauzeo IM Aleksandar Savanović, ispred GM Milana Vukića.
Turnir je veoma kvalitetno organizovan i protekao je u sprtskoj atmosferi.