+387 61 369 203 | udbuzim@gmail.com
Aktivnosti

UČEŠĆE NA OTVORENOM ŠAHOVSKOM POJEDINAČNOM PRVENSTVU SISAČKO-MOSLOVAČKE ŽUPANIJE

Odličani rezultati igrača Šahovske sekcije.

26.09.2021 12:36
Slika

Dana 25.09.2021. godine, Udruženje distrofičara Bužim je organizovalo aktivnost učešća igrača Šahovske sekcije na otvorenom šahovskom prvenstvu Sisačko-Moslovačke županije koje je održano u gradu Sisku. Cilj ove aktivnosti je nastavak podrške igračima Šahovske sekcije u stjecanju novog takmičarskog iskustva. U aktivnost su bile uključene ukupno tri člana.
Prvenstvo se igralo 7. kola sa tempom igre od 15. minuta plus 5. sekundi po igraču za cijelu partiju. U veoma jakoj konkurenciji, naši igrači su prikazali odličnu igru i ostvarili fantastične rezultate osvojivši na kraju 2. i 8 mjesto, a uz malo sportske sreće rezultati su mogli biti puno bolji. Osvojenim plasmanima naši igrači su osvojili veliki broj novih Fida poena, a našem učesniku Sabahetu Hadžiću za osvojeno drugo mjesto pripao je pehar i novčana nagrada. Prvo mjesto na prvenstvu osvojio je Milan Mrđa.
Prvenstvo se igralo uz strogo poštivanje svih važečih epidemioloških mjera.
Veoma dobri domaćini i organizatori ovog prvenstva su bili naši veliki šahovski prijatelji iz Šahovskog društva Sisak.